Trumpos naujienos
  Pagrindinės naujienos
  2022 m. lapkričio - gruodžio mėn. socialinė darbuotoja darbui su šeimomis Kristina Šiukšterytė vykdė socialinių įgūdžių ugdymo programą apie vaikų auklėjimą. Septynioms šeimoms buvo pravesti individualūs mokymai temomis: ,,Drausminimo priemonės neturi žeminti vaiko“, ,,Patarimai, kaip auklėti vaikus jų nebaudžiant“, ,,Trečiųjų metų krizė: patarimai tvirto charakterio vaikučių tėvams“. Vaikų auklėjimas, drausminimai, bausmės tėvams kelia daugybę klausimų. Taisyklės ir elgesio ribos vaikams svarbios ir reikalingos, tačiau vien draudimai ir bausmės nėra tinkama auklėjimo priemonė. Mokymų tikslas - aptarti vaikų drausminimo, skatinimo priemones, elgesio taisykles, įvardinti didžiausias tėvų daromas klaidas, susijusias su taisyklėmis ir elgesio ribomis, akcentuoti, kad sėkmingi tėvų ir vaikų santykiai remiasi abipuse pagarba.

  Informaciją parengė socialinė darbuotoja darbui su šeimomis Kristina Šiukšterytė
  Nuotraukų viešinimui sutikimas gautas

  2022 m. gruodžio 13 d. Šiaulių rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro kolektyvas prisijungė prie asociacijos Daugėliai „Kalėdų miestelis Daugėliuose“ kuriant Kalėdinę dvasią, reprezentuojančią Socialinių paslaugų centro veiklos pobūdį. Kalėdinė dekoracija buvo nuvežta ir įkurdinta Daugėliuose, Kuršėnų Daugėlių progimnazijos parkelyje.

  Projektas „Vaikų svajonės“ pradėtas 2010 metais. Projektą organizuojantys žmonės dalyvauja savanoriškai bei neatlygintinai, aukodami savo asmeninį laiką ir kitus išteklius. Projekto tikslas - išpildyti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių, nuo kūdikių iki 14 metų, vaikų svajones bei padrąsinti vaikus tikėti savo svajonėmis ir jų siekti. Šiaulių rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai darbui su šeimomis reguliarių susitikimų metu pasikalba su vaikais apie jų svajones, kurių išsipildymo vaikai labiausiai trokšta.
  2021 metais nuspręsta išplėsti projekto veiklą nuo vieno iki 5 projektų. Šiemet Socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai darbui su šeimomis nusprendė dalyvauti trijuose projektuose. „Kūdikių dovanų projektas“ (balandis): įvairūs daiktai sunkiai besiverčiančiose šeimose augantiems kūdikiams ir jų mamoms. „Mokyklos dovanų projektas“ (rugpjūtis): mokyklinės prekės sunkiai besiverčiančiose šeimose augantiems vaikams. Tradicinis „Kalėdinių dovanų projektas“ (lapkritis-gruodis): įvairūs daiktai sunkiai besiverčiančiose šeimose augantiems vaikams.
  Darbas nelengvas, reikalaujantis ne tik laiko sąnaudų, bet ir kantrybės. Vaikai motyvuojami tikėti savo svajonėmis, o kartais mokomi suprasti, kad ne visada visos svajonės pildosi. Tarpininkauta su svajonių įgyvendintojais ir rėmėjais. Komanda dirbo su meile ir pasišventimu, ir ne veltui, nes iš tėvelių sulaukė nemažai padėkų, matė vaikų veiduose džiaugsmą ir pasitenkinimą.
  Visų socialinių darbuotojų vardu dėkojame projekto rengėjams, rėmėjams, svajonių įgyvendintojams už vaikų įgyvendintas svajones.

  Šiaulių rajono savivaldybės socialių paslaugų centro
  atvejo vadybininkė ir „Vaiko svajonių“

  projekto koordinatorė Birutė Orentienė

  2022 m. gruodžio 10 d. Socialinių paslaugų centro darbuotojos kartu su Socialinių paslaugų centro savanore dalyvavo Maltiečių organizuojamame Kalėdiniame koncerte „Laiškas vienišam seneliui“. Senolių paramos akcija šiemet aktuali kaip niekad, kadangi kasdieniai maisto produktai brangsta rekordiškai ir tiesiog nebeįperkami iš mažų pensijų. Seniems vienišiems žmonėms dažniausiai daugiau nėra į ką atsiremti - tik į mūsų gerumą.
  Renginio metu buvo aukojami pinigai ir ragaujama Maltiečių išvirta labai skani sriuba.


  Nuotraukos viešinimui sutikimas gautas.

  Kalėdų spindesys, žiemiškos gamtos grožis, stebuklo laukimas ir tikėjimas gėriu yra nepakartojamas ir žodžiais sunkiai nusakomas.
  Kuo mažesnė širdis - tuo didesnis tikėjimas gėriu ir stebuklais, kuo šeimoje daugiau mažų širdelių - tuo šventės ir jų laukimas prasmingesnis.
  Šiaulių rajono savivaldybės socialinių paslaugų centras tęsia gražias tradicijas suteikti šeimų, kurioms teikiamos paslaugos, vaikams kuo daugiau džiaugsmo ir šventinės nuotaikos.
  Gruodžio 8 dieną, Šiaulių rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro teisininkas Andrius Gagys, nuvykęs pabendrauti su šeima gyvenančia Kuršėnuose, vaikams padovanojo tris bilietus į linksmą Odesos komedijos teatro Maski - Klounų šou, vyksiantį Kuršėnų kultūros centre. Sužinoję, kad keliaus į linksmą renginį - vaikų veidai pasipuošė šypsenomis, o akys spindėjo nekantrumu.
  Belaukiant švenčių verta atminti - per Kalėdas įvyksta stebuklai, kuriuos mes sukuriame patys.
  Taip pat mums, be jokios abejonės, padeda ir Kalėdų senelis su savo pagalbininkais elfais


  Nuotraukos viešinimui sutikimas gautas.

  Paskutinis metų darbinis susitikimas š. m. gruodžio 1 d. individualios priežiūros darbuotojos dalyvavo pasitarime, jo metu buvo pasidalinta darbo su klientais problemomis, sprendžiami šiai dienai aktualūs socialiniai klausimai. Socialinio darbuotojo teikiamos paslaugos glaudžiai susijusios su etika ir vertybėmis, o pagarbūs santykiai su paslaugų gavėjais didina paslaugų gavėjų ir jų atstovų pasitikėjimą, todėl socialinio darbo organizatorė Lina Šiukšterienė pakvietė darbuotojas prisiminti socialinio darbuotojo etikos kodekso nuostatas. Pokalbio metu buvo aptarti socialinio darbo etikos principai, atsakomybė klientui, socialinio darbuotojo santykiai su bendradarbiais ir kt.
  Socialinio darbo organizatorė Lina Šiukšterienė pakvietė darbuotojas dalyvauti Maltiečių organizuojamame renginyje – Kalėdiniame koncerte ,,Laiškas vienišam seneliui“, kuris vyks š. m. gruodžio 10 d. Šiauliuose prekybos ir laisvalaikio centre ,,Tilžė“. Nebūkime abejingi ir nepamirškime, kad šalia mūsų gyvena tūkstančiai pagalbos laukiančių vienišų senelių.

  Informaciją parengė Lina Šiukšterienė.

  Nuotraukos viešinimui sutikimas gautas.

  Paprastos kasdienybės nepaprastos spalvos Nuostabiai gražią rudens dieną Bazilionų miestelyje, Bubių seniūnijoje, kartu su individualios priežiūros darbuotoja Gražina, kuri taip pat gyvena Bazilionų miestelyje, apsilankėme pas senjorę Feliciją. Vizito tikslas – pasikalbėti apie jai skirtas pagalbos namuose paslaugas, pasirašyti paslaugų teikimo sutartį.

  Mus pasitiko labai maloni močiutė, kuri su šypsena veide pakvietė mus užeiti į savo jaukius namus. Bendravimas buvo labai šiltas ir nuoširdus. Felicija papasakojo apie savo ilgo gyvenimo kelią, patirtį, prisiminė tuos laikus, kai ji aktyviai dalyvavo bendruomenės renginiuose, išvykose. Močiutė ir šiandien domisi pasauliu, įvykiais Lietuvoje. Ją supančius žmones ji žavi kaip šviesi asmenybė.

  Gražinos paprašyta nesikuklinti ir parodyti savo darbelius, močiutė atnešė mandalų spalvinimo knygas. Kartu pasidžiaugėme nuostabiais kūriniais. Močiutė jaučia malonumą iš paprasto buvimo – kasdienybės, susidedančios iš mažų darbelių bei kasdienių grožio pergalių, nes tai puikus būdas atsipalaiduoti, nusiraminti.

  Atsisveikindamos padėkojome už šiltą, malonų priėmimą ir palinkėjome stipriausios sveikatos.


  Informaciją parengė socialinio darbo organizatorė Lina Šiukšterienė

  Nuotraukų viešinimui sutikimas gautas.

  2022-09-04 baigėsi projektas „Įdomioji bokso istorija ir praktika su treneriu Vytautu Binkiu“
  Šiaulių regiono bokso populiarinimo asociacija kartu su Šiaulių rajono savivaldybės socialinių paslaugų centru ir VšĮ „Aisčių bokso agentūra“ Kuršėnų mieste įgyvendino projektą „Įdomioji bokso istorija ir praktika su treneriu Vytautu Binkiu“.
  Kuršėnuose rugpjūčio mėnesį įvyko 10 edukacinių sveikos gyvensenos mokymų – treniruočių bokso sporto tema. Mokymais buvo numatyta iš dalies spręsti Kuršėnų miesto gyventojų, vaikų, jaunimo, šeimų užimtumo, sveikos gyvensenos pasyvumo technologijų amžiuje problemą.
  Projekto tikslas - vasaros metu įveiklinti vaikus, jaunimą ir visus norinčius propaguoti sveiką gyvenimo būdą, būti fiziškai aktyviems, skatinti domėtis šiuo metu Kuršėnų kraštui nebūdinga sporto šaka boksu, bokso istorija.
  Šiaulių regiono bokso populiarinimo asociacija, bendradarbiaudama su Kuršėnų Pavenčių bendruomene ir bendruomenės pirmininke Ilona Keriene, laimėjo tęstinį projektą. Nemokamos bokso treniruotės Kuršėnuose tęsis!
  © 2021 Šiaulių rajono savivaldybės socialinių paslaugų centras.